політика, діяльність, сфера, культура, соціальність, творчість, екологія, освітність, научність, політична, освітня, наука, народний світ, народный мир
Вітаю Вас, Гость | E-mail для зв'язку: pmfolkworld@ukr.net

Медична сфера діяльності

Сфера охорони здоров'я взагалі і медична діяльність, зокрема, як і всяка суспільно корисна діяльність піддається правовому регулюванню. Саме завдяки законодавчої та іншої нормативно-правовій базі суспільні відносини, які схильні регулювання, набувають впорядковану форму і, внаслідок цього, стають певною мірою, правовими відносинами.

У загальнотеоретичному сенсі правові відносини являють собою варіант відносин, регламентованих за допомогою права і базуються на наділення кожного із суб'єктів правовідносин певними правами та обов'язками. Сфера медичної діяльності являє собою приклад сукупності складних взаємопов'язаних суспільних відносин, що передбачають наявність певних прав і взаємних обов'язків у всіх суб'єктів - учасників медико-правових відносин. Взаємовідносини медичних працівників і пацієнтів, що виникають у процесі надання медичної допомоги є різновидом правових відносин, при яких обидва учасники цього процесу виступають носіями суб'єктивних прав і юридичних обов'язків.

Надання медичної допомоги - це процес, що представляє собою, з точки зору права, комплекс суспільних відносин, що дозволяють здійснювати численні права громадян, закріплені у вітчизняному законодавстві та міжнародних угодах і виконувати корелюють з ними професійні обов'язки медичних працівників. Громадянин, звертаючись за медичною допомогою в установу системи охорони здоров'я або до приватних лікарів, набуває, тим самим статус пацієнта і, у цьому зв'язку, наділяється обумовленими правами. Одночасно з цим, медичний заклад і медичні працівники стають носіями не тільки професійних обов'язків, а й володарями певних прав, відповідних їх правовому статусу.

Загальна характеристика правовідносин у медицині, в широкому сенсі, базується на визначенні юридичної природи відносин між основними учасниками медико-правових відносин: суб'єктами, що надають медичну допомогу (медичний заклад, медичний працівник) та суб'єктами, які отримують медичну допомогу (пацієнт). Хоча і в меншій мірі, але в процесі надання медичної допомоги бере участь і треті особи - суб'єкти, що забезпечують надання медичної допомоги: адміністративно-господарські та технічні служби, страхові організації та інші установи та фізичні особи. Існує наступні точки зору на правову природу відносин, відповідно до яких медико-правові відносини відносять до:

- Адміністративному праву;

- Цивільному праву;

- Праву соціального забезпечення.

Copyright MyCorp © 2014-2022 Всі права захищені.Сайт-візитка: проект www.pafolkworlds.pp.ua Збір, зберігання, копіювання інформації з сайту без дозволу, заборонено законом. Тексти сторінок та інформацію про організацію, засланням на інші сайти, дозволяється з обов'язковим дозволом від адміна.