політика, діяльність, сфера, культура, соціальність, творчість, екологія, освітність, научність, політична, освітня, наука, народний світ, народный мир
Вітаю Вас, Гость | E-mail для зв'язку: pmfolkworld@ukr.net

Політична сфера діяльності

 

Політична сфера діяльності - одна з основних підсистем суспільства, що охоплює політико-владні відносини держави і суспільства. Зміст політичної сфери можна виразити через інтеграцію інтересів політичних суб'єктів у формі загальнодержавних, загальнонаціональних інтересів, спрямування їх діяльності на поліпшення життя народу, наведення порядку та стабільності шляхом здійснення політико-владних дій.
     У політиці слід виявляти соціально-політичні верстви, групи, що мають конкретні інтереси, погоджувати їх і реалізувати в напрямку цілісності. Політична сфера ніби вбирає в себе сукупність воль різноманітних суб'єктів, але не зазіхає на їх відносну самостійність, автономність. Вона пріоритетна в сенсі концентрації інтересів суб'єктів на загальній програмі, цілі людської діяльності, в якій інтегруються інтереси, потреби і цілі неполітичних сфер суспільного життя, їх носіїв. Суб'єкти цих сфер націлюють свою діяльність на реалізацію загальнополітичної програми, в тому числі в боротьбі за політичну владу, вплив на неї.
     Виявлення змісту, механізмів розвитку політичної сфери багато в чому визначається існуючим політичним режимом. Від способів володарювання залежить: чи має політична сфера строго обмежений простір своєї діяльності або ж поширюється на все суспільство, точніше, включає його в область політичного, партійно-державного і т.і. Оскільки в суспільстві залежить багато чого від політики, і вона прагне розширити свою сферу, то слід жорстко тримати її під контролем, не допускаючи спроб розширення.
     Сферними поділ суспільного життя відносно. Але воно дозволяє виявити «власне» поле існування суб'єктів, специфіку їх політичної та іншої показності, вираженості. Природно, всі основні сфери взаємодіють через суб'єктів, які часто виявляються загальними для них. Звідси виникає складність виділення власне сферного поля діяльності суб'єктів, особливо в не встояв, нестабільних суспільно-політичних утвореннях, структурованих неповним чином.

Copyright MyCorp © 2014-2022 Всі права захищені.Сайт-візитка: проект www.pafolkworlds.pp.ua Збір, зберігання, копіювання інформації з сайту без дозволу, заборонено законом. Тексти сторінок та інформацію про організацію, засланням на інші сайти, дозволяється з обов'язковим дозволом від адміна.